Białystok łączy się w bólu z Gdańskiem. Ponad podziałami

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Białystok łączy się w bólu z Gdańskiem. Ponad podziałami

Marta Gawina

Na znak żałoby flagi na budynkach samorządowych w Białymstoku zostaną opuszczone do połowy masztu. W samo południe w Pałacyku Gościnnym i przy Kilińskiego 16 zostaną wyłożone Księgi Kondolencyjne. Białystok łączy się w bólu z Gdańskiem po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

Poniedziałek, godz. 18. Na Rynku Kościuszki gromadzi się kilkaset osób. Ludzie palą znicze, włączają latarki. Do nieba idzie Światełko Pamięci dla Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Nie ma wielkich przemów, głos zabierają tylko organizatorzy akcji, przypominając, że zgromadzenie nie ma charakteru politycznego. Jest za to miejsce na refleksję. - Więc mnie przed nienawiścią obroń i od pogardy mnie zachowaj - cytuje słowa piosenki Kaczmarskiego jedna z organizatorek akcji.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.