Biblioteki zapraszają, bo jest maj z książką

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Biblioteki zapraszają, bo jest maj z książką

Jolanta Młodecka

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Organizowane są różne imprezy, spotkania, konkursy, zwykle dla dzieci i młodzieży.

Za nami już kilka imprez zorganizowanych z okazji „Tygodnia Bibliotek”. W Radziejowie było spotkanie z Barbarą i Wojciechem Rybickimi w ramach Klubu Miłośników Podróży „Tędy - Owędy” pt. „Podróże marzeń - Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Brazylia”. Uczestniczyli w nim słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z LO.

Na różne spotkania autorskie radziejowska biblioteka zaprasza młodzież ze szkół oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Jotem Barbara i Wojciech Rybiccy mówili o ciekawych podróżach.

Przed nami jeszcze: 13 maja, godz. 9.00 - spektakl dla dzieci „W domu Baby Jagi” w wykonaniu Teatru dla dzieci EDU - ARTIS z Krakowa.

Wtorek, 17 maja, godz. 10.00 - z inicjatywy Miejskiego Zespołu Szkół sesja popularnonaukowa na temat Żydów radziejowskich. Prelegenci: dr Tomasz Kawski, Krzysztof Wątrobicz oraz uczniowie Gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie.

Środa, 18 maja, godz. 12.00 - spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim, współautorami powieści kryminalnych „Autorka” i „Pokój dla artysty”.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.