Grażyna Ostropolska

Bitwa o obywatelskie prawa czy samorządowe stołki?

Joanna i Sławomir Woźniakowie, którzy w ub.r. powołali do życia Stowarzyszenie „Nasze Prawo” wydali wojnę urzędniczej indolencji Fot. Filip Kowalkowski Joanna i Sławomir Woźniakowie, którzy w ub.r. powołali do życia Stowarzyszenie „Nasze Prawo” wydali wojnę urzędniczej indolencji
Grażyna Ostropolska

Sławomir Woźniak, prezes Stowarzyszenia „Nasze Prawo”, przymierzany na stanowisko wójta, wytacza ciężkie armaty przeciw Januszowi Radzikowskiemu, kandydatowi na fotel prezydenta Inowrocławia. Celność kul sprawdzają: sądy, CBŚ i prokuratura. Sypią się wzajemne oskarżenia i pozwy. - Myślę, że pan Woźniak więcej czasu poświęci na bywanie w sądach niż na pracę zawodową - prognozuje Janusz Radzikowski.

Radny Janusz Radzikowski, były wiceprezydent, a obecnie: kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Kruśliwcu, publicznie zapowiada start w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Inowrocławia z takim przesłaniem: „Zawsze można być lepszym i lepiej zarządzać naszym miastem”. Na początek kampanii daje kuksańca obecnemu włodarzowi, prezydentowi Ryszardowi Brejzie, pouczając go publicznie: „Kierowanie miastem to nie to samo, co prowadzenie lekcji w szkole czy ładnie przygotowane wystąpienie publiczne. (...) Należy sobie dobrze dobierać współpracowników i korzystać z ludzi z wiedzą i doświadczeniem. Pan, Panie Prezydencie dobrał sobie współpracowników, którzy, jak widać, takich cech nie posiadają”. Radzikowski pije tu do lewych faktur, jakie trafiły do UM w Inowrocławiu za sprawą zwolnionej niedawno naczelnik wydziału kultury. Riposta z inowrocławskiego ratusza, zamieszczona w lokalnej gazecie, jest błyskawiczna: „Radny Janusz Radzikowski sprawia wrażenie, że może mieć duże trudności z kierowaniem Gminnym Zakładem Komunalnym. Być może przyczyną tego jest, iż równocześnie jest radnym oraz - jak się chwali - przedsiębiorcą prywatnym.

W dalszej części artykułu

 • O co pretensje do urzędników
 • czy prokuratura zamiotła sprawe pod dywan?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grażyna Ostropolska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.