Black Friday dotarł również do Wielkopolski

Czytaj dalej
Fot. Bebeto Matthews
Dorota Bonzel

Black Friday dotarł również do Wielkopolski

Dorota Bonzel

Już w ten piątek Black Friday – dzień wielkich wyprzedaży i zakupowego szaleństwa. Amerykańska tradycja u nas dopiero raczkuje, a promocje nie przekraczają 50 proc.

Rabaty od 20 do 50 proc., wydłużone godziny pracy w niektórych galeriach handlowych i tysiące klientów. To wszystko już w ten piątek podczas polskiej odsłony największego zakupowego święta Stanów Zjednoczonych, czyli – Black Friday.

W tradycji amerykańskiej jest to początek gwiazdkowego szaleństwa. Na ostatni piątek listopada, czyli dzień po Dniu Dziękczynienia, mieszkańcy USA czekają przez cały rok. Ich determinacja wzbudza duże emocje na całym świecie – klienci potrafią koczować pod drzwiami sklepów już od czwartku. I choć w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Wielkiej Brytanii słynny Black Friday to już tradycja, w Polsce akcja dopiero raczkuje. Z roku na rok oferty sklepów są jednak coraz ciekawsze. Tym razem w Poznaniu również będzie z czego wybierać.
Black Friday 2016 – Sprawdź listę ofert sklepów online

Szturmu na galerie handlowe spodziewają się między innymi sprzedawcy w sklepach z damską odzieżą oraz bielizną Calzedonia. Tam wybrane produkty zostaną objęte promocją do 50 proc.

– W Calzedonii Black Friday będzie trwał przez cały weekend. Już docierają do nas sygnały, że klienci chodzą i pytają o to, co będzie się działo w piątek. To pokazuje, że ten trend się w Polsce przyjął i nakręca ludzi do robienia zakupów – mówi Samanta Górniak, manager regionalny w Calzedonii.

Już wczoraj do piątkowych promocji przygotowywali się pracownicy sklepu obuwniczego Deichmann. Jednak z ich okazyjnych promocji będą mogli skorzystać tylko posiadacze kart klubowych sklepu. – Można je wyrobić w każdej chwili. Nawet podczas Black Friday –uspokaja sprzedawca w jednym z poznańskich sklepów Deichamnn. Podobne zasady obowiązują m.in. w sieciówce z damską i męską odzieżą – H&M.

Z kolei w perfumerii Douglas na klientów czeka promocja - 20 proc. na cały asortyment. –

To dobry moment, żeby kupić bliskim prezenty pod choinkę. Większość klientów czeka na właśnie takie przedświąteczne rabaty

– mówi Marta, sprzedawczyni z Douglasa.

Black Friday – tradycja z USA powoli dociera do Polski

Źródło: AIP

Spory wybór będą mieli również mężczyźni. W Giacomo Conti czy sklepie Gentleman wszystkie produkty będą tańsze o 20 proc. Taniej kupimy też zabawki w Smyku, biżuterię w Aparcie oraz buty w New Balance.

Sprzedawcy nie poprzestają jednak tylko na promocjach. W niektórych galeriach handlowych podczas wieczornych zakupów na klientów czekają także konkursy i upominki.

Ci, którzy nie zdążą wybrać się do sklepu, mogą skorzystać z promocji online. W sklepie internetowym Answer.com do 26 listopada ubrania marek Mando, Medicine, Big Star czy Tommy Hilfiger i innych dostaniemy nawet o połowę taniej. Black Friday na swoich witrynach zapowiedziały już także sklepy Nike i Zalando.

Dorota Bonzel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.