Bohaterscy kierowcy zatrzymują pijaków

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Izabela Krzewska

Bohaterscy kierowcy zatrzymują pijaków

Izabela Krzewska

22-latek miał prawie 2,5 promila. Inny kierowca zabrał mu kluczyki. Do podobnej sytuacji doszło też na Suwalszczyźnie.

Piątek, godzina 22.30, okolice Nowowarszawskiej w Białymstoku. 22-latek szalał tam w audi. Zauważył go inny kierowca. Zatrzymał i zabrał kluczyki. Powiadomił mundurowych. Za kierownicą audi siedział 22-latek. Zionął alkoholem. Badanie alkomatem potwierdziło - miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów - informuje sierż. Elżbieta Zaborowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Ale to wcale nie koniec obywatelskich zatrzymań. Do kolejnego doszło już w niedzielę na trasie Suwałki-Bakałarzewo. Około godziny 20 dwóch kierowców zauważyło, że jadący przed nim opel wykonuje niebezpieczne manewry. Kierowcy, niezależnie od siebie, postanowili zareagować, kiedy zauważyli, że opel co chwila zjeżdża na przeciwległy pas ruchu.

Zajechali piratowi drogę i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Powiadomili policję. Badanie 39-letniego kierowcy wykazało ponad 2,4 promila.

Minioną noc mieszkaniec gm. Bakałarzewo spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.