Boże Ciało: Czwartek dniem kościelnych procesji

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
KARC

Boże Ciało: Czwartek dniem kościelnych procesji

KARC

W czwartek przez Poznań przejdą liczne procesje Bożego Ciała. W tym ta największa, archidiecezjalna, która wyruszy przed południem z kościoła przy ulicy Strzeleckiej.

Centralna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjnie z kościoła pw. Bożego Ciała przy ulicy Strzeleckiej po mszy odprawionej przez abp. Stanisława Gądeckiego o godz. 10.

– Procesja przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim ksiądz arcybiskup metropolita wygłosi słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych księży. Komentarze przy trzech ołtarzach wygłosi ks. Krystian Sammler – informuje ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii.

Uwaga na samochody

Oddział miejskiego inżyniera ruchu zapowiada, że w czwartek na trasie przejścia procesji obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Pozostawione samochody będą usuwane na koszt właścicieli.

– W rejonie planowanych ołtarzy zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywać już od 14 czerwca. Dotyczy to fragmentu ulicy Garbary przy klasztorze franciszkanów i wschodniej części ulicy Garbary na odcinku od ulicy Woźnej do ulicy Wielkiej

– mówi Marek Nowocień z oddziału MIR. I przypomina o zmianie organizacji ruchu. – Prosimy zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie – dodaje.

Procesji będzie więcej

W czwartek, oprócz centralnej procesji, po południu odbędą się również procesje parafialne.

Między godziną 16 a 18 zamknięte będą ulice wokół kościoła św. Marcina: św. Marcin, Krysiewicza, Ogrodowa, Ratajczaka. Od godz. 17 utrudnienia pojawią się na ulicach: Fredry, Mielżyńskiego, na placu Cyryla Ratajskiego, Libelta oraz na al. Niepodległości. Między 16.30 a 18.30 utrudnienia mogą wystąpić na ulicach: Dąbrowskiego, Kościelnej, Polnej, Jackowskiego, Wawrzyniaka, Szamarzewskiego. To tylko wybrane trasy procesji.

W niedzielę po raz pierwszy przez Poznań przejdzie akademicka procesja Bożego Ciała. Utrudnienia mogą wystąpić między godz. 19 a 21.30 na trasie od kościoła ojców dominikanów przy al. Niepodległości, przez ul. Libelta, plac Cyryla Ratajskiego, ul. 3 Maja, ul. 27 Grudnia, aż do kościoła przy ul. Fredry.

KARC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.