BPPT i BCTW - Tam bije serce biznesu

Czytaj dalej

BPPT i BCTW - Tam bije serce biznesu

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to jedno z największych skierowanych do biznesu miejsc w Polsce oraz gospodarcze serce Bydgoszczy.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny powstał głównie po to, by pobudzać lokalną przedsiębiorczość, pozyskiwać inwestorów zewnętrznych i tworzyć nowe miejsca pracy. Współpracuje z firmami konsultingowymi oraz uczelniami wyższymi w dziedzinie rozwoju nowych technologii o wysokim potencjale innowacyjności. W parku mieszają się uznane na całym świecie marki z małymi, dopiero co zaczynającymi firmami i start-upami.

Począwszy od 2010 roku powierzchnia nowo wybudowanych na terenie parku budynków wzrastała skokowo, a nakłady inwestycyjne liczone były w setkach milionów złotych. Na koniec 2017 roku działalność gospodarczą lub inwestycję w BPPT prowadziło już ponad 120 podmiotów gospodarczych, zatrudniających 3644 osób. W 2018 roku utworzono około 300 nowych miejsc pracy i realizowano sześć kolejnych inwestycji. Łącznie teren BPPT zajmuje powierzchnię 286,4 ha.

Bydgoszcz, będąca miastem nastawionym na przedsiębiorczy rozwój, także przyciąga zainteresowanych biznesmenów z całego kraju nowoczesną przestrzenią, stwarzającą komfortowe warunki do organizowania targów, wystaw, wydarzeń biznesowych oraz imprez artystyczno-rozrywkowych. Jesienią 2015 roku obiekty konferencyjne wzbogaciły się o Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze.

Powierzchnia użytkowa obiektu, wynosząca ponad 16 tysięcy mkw., daje ogromne możliwości organizatorom. Centrum dysponuje również salami konferencyjnymi, z których największa może pomieścić nawet 520 osób. Dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu, najlepszym systemom audiowizualnym oraz profesjonalnej kontroli dostępu, BCTW zapewnia komfortowe warunki do organizowania różnorodnych imprez. Inwestorem tego nowoczesnego centrum, znajdującego się na obrzeżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, jest BPPT. Wartość inwestycji to 51,4 mln zł.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.