Brawura i prędkość zabijają. Apele o rozwagę nie działają

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Solomacha
Marek Weckwerth

Brawura i prędkość zabijają. Apele o rozwagę nie działają

Marek Weckwerth

Na naszych drogach jest coraz mnie bezpiecznie. Nie wystarczają już apele policji i mediów. Trzeba wreszcie coś z tym zrobić, energicznie, z całą mocą. Zło trzeba wyplenić do gruntu! - uważa Zygfryd Łangowski, kierowca z Grudziądza, były instruktor jazdy.

Jak do złodzieja...

- Jeśli policja apeluje do świadomości kierowców, to tak jakby zwracała się do sumienia złodzieja, aby nie kradł. To nic nie da. Policja nie jest od apelowania. To organ władzy publicznej, który powinien być represyjny i to dla dobra społeczeństwa - uważa nasz rozmówca, który mimo 85 lat nadal jest czynnym kierowcą. - Dlatego każde wykroczenie powodujące zagrożenie w ruchu drogowym powinno być z całą bezwzględnością egzekwowane.

Pan Zygfryd nawiązuje  do najnowszej statystyki policyjnej, którą przytoczyliśmy kilka dni temu. W tym roku (do 4 marca) na kujawsko-pomorskich drogach zginęło już 41 osób, a 144 zostało rannych. W tym samym okresie roku ubiegłego było 28 wypadków śmiertelnych, zaś 118 osób trafiło do szpitali. Zatem jest coraz gorzej.

Szczegóły w dalszej części materiału. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.