Aleksandra Gersz

Brexit może mocno uderzyć w polskie firmy

Brexit może mocno uderzyć w polskie firmy
Aleksandra Gersz

Rezultat negocjacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską w sprawie Brexitu jest niepewny, ostrzega polskie MSZ. Mimo że najprawdopodobniej Londyn i Bruksela zawrą umowę, to Polska przygotowuje się również na niekorzystny scenariusz, jakim jest „twardy” Brexit. Ten byłby szczególnie trudny dla polskich przedsiębiorców.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii chcą pomóc polskim przedsiębiorcom łagodnie przejść przez Brexit. Resorty przygotowały broszurę „Brexit. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca?”, będą także prowadzić kampanię informacyjną dla firm, dla których wyjście Wielkiej Brytanii z UE może być szczególnie trudne.

Wielka Brytania znajduje się w ostatniej fazie wychodzenia z Unii Europejskiej. – Ze strony UE ten proces jest harmonijny i zgodny. Interesy Polski oraz innych krajów unijnych zostały uwzględnione – mówił o brexitowych negocjacjach sekretarz stanu do spraw europejskich Konrad Szymański w środę na konferencji prasowej w siedzibie MSZ .

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Gersz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.