Magdalena Siemińska

Budowa dworca PKP. Burmistrz podpisał umowę na projekt i kosztorys

Stary budynek dworca PKP w Augustowie Fot. Archiwum Stary budynek dworca PKP w Augustowie
Magdalena Siemińska

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę z firmą „ATM” Krzysztof Miklaszewicz - usługi budowlane, która zajmie się opracowaniem projektu i kosztorysu budowy dworca PKP.

Zgodnie z umową projekt ma być gotowy do końca września i kosztować prawie 72 tys. zł. Władze miasta póki co tylko na ten cel zarezerwowały pieniądze w tegorocznym planie wydatków. Dopiero, gdy dowiedzą się ile cała inwestycja będzie kosztować zaczną starać się o jej dofinansowanie.

Na dworcu ma pojawić się nie tylko nowoczesna poczekalnia dla podróżnych, ale również oddział Muzeum Ziemi Augustowskiej, a w nim wystawa przedstawiająca w sposób chronologiczny okres zaborów.

Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.