szach

Budżet Bielska Podlaskiego na 2020 rok. Miliony pójdą na drogi. Miasto dołoży do oświaty. Najbardziej zyska przedszkole nr 9

Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego ma nadzieje, że przyszłoroczny budżet - choć bardzo napięty - jest nie tylko ambitni, ale też realn Fot. Fot. Archiwum Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego ma nadzieje, że przyszłoroczny budżet - choć bardzo napięty - jest nie tylko ambitni, ale też realny
szach

Tylko jedna nowa inwestycja, dokończenie już rozpoczętych, mniejsza subwencja od rządu na oświatę, do której miasto musi dołożyć. Na to między innymi planują w przyszłym roku wydać pieniądze władze Bielska Podlaskiego i podległe im instytucje.

Budżet jest trudny, ale ambitny – mówi Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego. - Mam nadzieję, że także realny.

Na razie dochody w projekcie budżetu na 2020 rok zaplanowano na prawie 129 milionów. Wydatki mają być o 19, 2 mln większe. Deficyt zostanie pokryty ze środków wolnych (zostają po rozliczeniu inwestycji z poprzedniego roku), ale też poprzez zwiększenie długu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
szach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.