Budżet obywatelski rozstrzygnięty!

Czytaj dalej
Fot. Facebook Nasze Kunice
Kamila Kamiennik

Budżet obywatelski rozstrzygnięty!

Kamila Kamiennik

Mieszkańcy Żar przez trzy tygodnie głosowali na zadania w ramach budżetu obywatelskiego. Jakie projekty wygrały?

Mieszkańcy Żar już w następnym roku będą mogli cieszyć się z zadań w ramach budżetu obywatelskiego, na które mogli głosować w czerwcu. Propozycji było 21, a do podziału był milion złotych. Dwie inwestycje mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł, które otrzyma Przedszkole nr 10, na budowę placu zabaw oraz zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach. Nieco mniejsze dofinansowanie, bo 100 tys. zł, zostanie przeznaczone na monitoring na Zawiszy Czarnego, oraz modernizacja placu zabaw przy ul. Wrocławskiej.

- W ramach budżetu swój głos oddało prawie osiem tysięcy 500 osób, co uważam za wspaniały wynik. Do ścisłego finału z ponad 60-ciu wniosków wyłoniliśmy 21. Oprócz dwóch projektów za 300 tys. i dwóch za 100 tys. zł., będziemy mieli jeszcze mniejsze projekty, za kwotę poniżej 100 tys. zł. Pierwszy to modernizacja i doposażenie obszarów rekreacyjnych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, a drugie zadanie to uatrakcyjnienie miejsca wypoczynkowego, dla mieszkańców ul. Kurpińskiego nr 26-28. Przez te wszystkie głosy, którzy oddali mieszkańcy widać ogromne zaangażowanie - mówi burmistrz Żar, Danuta Madej.

Inwestycją na którą czekali mieszkańcy miasta niewątpliwie będzie monitoring na Zawiszy Czarnego. - Bardzo się cieszę, że to zadanie zostanie zrealizowane. Nasza dzielnica z pewnością stanie się bardziej bezpieczna - mówi Mateusz, mieszkaniec osiedla.

Kolejnym zadaniem, które zostanie zrealizowane w ramach budżetu jest zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach. Dofinansowanie do tego projektu wyniesie 300 tys. zł, a to zadanie znalazło się w czołówce, na które oddano 1540 głosów.
- Wygraliśmy Budżet Obywatelski. Kochani to była pełna mobilizacja. Wygraliśmy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego. Na „Basen” oddano 1540 głosów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt - napisała na facebookowym profilu ,,Nasze Kunice’’ radna, Edyta Gajda.

Kamila Kamiennik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.