Budżet obywatelski rozstrzygnięty!

Czytaj dalej
Fot. Facebook Nasze Kunice
Kamila Kamiennik

Budżet obywatelski rozstrzygnięty!

Kamila Kamiennik

Mieszkańcy Żar przez trzy tygodnie głosowali na zadania w ramach budżetu obywatelskiego. Jakie projekty wygrały?

Mieszkańcy Żar już w następnym roku będą mogli cieszyć się z zadań w ramach budżetu obywatelskiego, na które mogli głosować w czerwcu. Propozycji było 21, a do podziału był milion złotych. Dwie inwestycje mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł, które otrzyma Przedszkole nr 10, na budowę placu zabaw oraz zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach. Nieco mniejsze dofinansowanie, bo 100 tys. zł, zostanie przeznaczone na monitoring na Zawiszy Czarnego, oraz modernizacja placu zabaw przy ul. Wrocławskiej.

- W ramach budżetu swój głos oddało prawie osiem tysięcy 500 osób, co uważam za wspaniały wynik. Do ścisłego finału z ponad 60-ciu wniosków wyłoniliśmy 21. Oprócz dwóch projektów za 300 tys. i dwóch za 100 tys. zł., będziemy mieli jeszcze mniejsze projekty, za kwotę poniżej 100 tys. zł. Pierwszy to modernizacja i doposażenie obszarów rekreacyjnych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, a drugie zadanie to uatrakcyjnienie miejsca wypoczynkowego, dla mieszkańców ul. Kurpińskiego nr 26-28. Przez te wszystkie głosy, którzy oddali mieszkańcy widać ogromne zaangażowanie - mówi burmistrz Żar, Danuta Madej.

Inwestycją na którą czekali mieszkańcy miasta niewątpliwie będzie monitoring na Zawiszy Czarnego. - Bardzo się cieszę, że to zadanie zostanie zrealizowane. Nasza dzielnica z pewnością stanie się bardziej bezpieczna - mówi Mateusz, mieszkaniec osiedla.

Kolejnym zadaniem, które zostanie zrealizowane w ramach budżetu jest zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach. Dofinansowanie do tego projektu wyniesie 300 tys. zł, a to zadanie znalazło się w czołówce, na które oddano 1540 głosów.
- Wygraliśmy Budżet Obywatelski. Kochani to była pełna mobilizacja. Wygraliśmy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego. Na „Basen” oddano 1540 głosów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt - napisała na facebookowym profilu ,,Nasze Kunice’’ radna, Edyta Gajda.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.