Zbigniew Marecki

Budżet partycypacyjny także dla nastolatków

Budżet partycypacyjny także dla nastolatków
Zbigniew Marecki

Nawet 14-latkowie będą mogli składać wnioski do budżetu i głosować.

Od 1 do 31 maja słupski magistrat będzie prowadził nabór do budżetu partycypacyjnego Słupska na 2018 rok. Wczoraj Iwona Chrapkowska-Wielgomas, dyrektor Wydziału Dialogu i Komunikacji UM Słupsk, poinformowała, że po konsultacjach społecznych dotyczących zasad przeprowadzania naboru wniosków zdecydowano, że w tym roku w Słupsku swoje wnioski będą mogli składać już nawet 14-latkowie. Oni także będą mogli uczestniczyć w głosowaniu.

– Zgodnie z oczekiwaniami słupszczan zmieniliśmy także zasady głosowania. W tym roku każdy głosujący będzie mógł oddać pięć głosów: po jednym na zadania infrastrukturalne o charakterze ogólnomiejskim i lokalnym oraz trzy na zadania społeczne – mówiła Iwona Chrapkowska-Wielgomas podczas konferencji prasowej.

Wiadomo już także, że ogólny budżet partycypacyjny wyniesie w 2018 roku tyle co od lat – 2 miliony złotych.

Zdecydowano tylko o podniesieniu wartości maksymalnej zadania społecznego z 200 do 300 tysięcy złotych, a z 300 do 500 tysięcy złotych podniesiono maksymalną kwotę na zadania ogólnomiejskie, co oznacza, że w mieście można będzie realizować większe projekty. Na zadania lokalne w sumie przeznaczono 1,2 miliona złotych.

– Ponieważ w ubiegłym roku wiele szkół ubiegało się o pieniądze z budżetu partycypacyjnego na zgłoszone przez siebie zadania, co powodowało, że inne wnioski z nimi przegrywały, w tym roku postanowiliśmy, że szkoły będą mogły zgłaszać tylko wnioski na zadania ogólnomiejskie, a zadania lokalne będą dotyczyć jedynie mieszkańców – dodała dyrektor Chrapkowska-Wielgomas. Podczas trwania naboru mieszkań- cy będą mogli korzystać z różnych konsultacji. Pierwsza taka możliwość będzie miała miejsce podczas imprezy SALWA, która odbędzie 3 maja na ulicy Wojska Polskiego. Wnioski można będzie składać przez internet na stronie www. slupskwybiera.pl oraz papierowo w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Na stronie miasta pojawi się też informacja, gdzie można skorzystać z merytorycznego wsparcia podczas wypełniania wniosku.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.