By przy urnie nie było zaskoczenia, sprawdź, kto walczy o fotel prezydenta

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

By przy urnie nie było zaskoczenia, sprawdź, kto walczy o fotel prezydenta

Natalia Dyjas-Szatkowska

Wciąż wahasz się, na kogo zagłosować w wyborach samorządowych na prezydenta miasta? Przedstawiamy wszystkich kandydatów i kandydatkę w kolejności alfabetycznej.

Piotr Barczak - Prawo i Sprawiedliwość
Ma 45 lat. Polityk i samorządowiec z ponad 20-letnim stażem. Radnym miasta jest od 1998 r. Szef klubu radnych PiS w Zielonej Górze. W latach 2004-2007 był zastępcą prezydenta miasta. Obecnie komendant Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Pracował w Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie i jako dyrektor Szpitala Specjalistycznego i Ośro¬dka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Absolwent Politechniki Zielonogórskiej, ukończył też Master of Business Administration (MBA) w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.

Sławomir Kotylak Koalicja Obywatelska
Ma 43 lata. Dyrektor departamentu infrastruktury i komunikacji w urzędzie marszałkowskim, adiunkt na wydziale ekonomii UZ. Założyciel Fundacji Centrum Przemysłów Kreatywnych „ArtCloud”. Doktor ekonomii. Ukończył studia magisterskie z zarządzania w WSP w Zielonej Górze, podyplomowe studia informatyczne na Politechnice Zielonogórskiej, doktorat bronił na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 1998 r. pracownik naukowy najpierw WSP, teraz UZ. W latach 2003 – 2007 pracował w PPUP Poczta Polska oddział Poznań, a w 2010-2013 był koordynatorem międzynarodowego projektu Urban Creative Poles. Ojciec dwójki dzieci.

Janusz Kubicki KWW Janusz Kubicki
W grudniu skończy 49 lat. Ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze (obecnie UZ). W przeszłości zawodowo związany był m.in.z zielonogórskim Polmo¬sem, kampanią piwowarską, ale i „Gazetą Wyborczą”, gdzie był zastępcą kierownika centrum komputerowego. Pracował na stanowisku dyrektora polikliniki w Zielonej Górze. Prezydentem Zielonej Góry jest od 2006 roku. Żonaty, ojciec dwóch synów, miłośnik sportu. Laureat wielu wyróżnień np. nagrody im. prof. Jerzego Regulskiego. Przyznano ją za m.in. za połączenie miasta z gminą.

Anita Kucharska-Dziedzic, Ruch Miejski Zielona Góra
Ma 46 lat. Doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka. Ekspertka m.in. z zakresu przeciwdziałania przemocy. Autorka publikacji popularnonaukowych. Szefowa Stowarzyszenia BABA, członkini ciał doradczych w temacie praw kobiet, rozwoju lokalnego, ekonomii społecznej... Dyrektorka niepublicznego przedszkola „Ślimaczek”. Pełno¬mocniczka Kongresu Kobiet w Lubuskim. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi na działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego czy odznaką: „Zasłużona dla Województwa Lubuskiego”. Mężatka, ma syna.

Tomasz Nesterowicz SLD Lewica Razem
Ma 45 lat. Z wykształcenia jest historykiem, absolwentem studiów historycznych na UZ. W latach 2010-2014 oraz 2014-2018 pełnił funkcję radnego w Radzie Miasta Zielona Góra. W latach 2010-2014 był przewodniczącym klubu SLD w radzie miejskiej. Pracował w Zielonogórskim Ośrodku Kultury i w urzędzie miasta. W latach 2008-2014 dyrektor i organizator Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za działalność na arenie międzynarodowej został odznaczony Odznaką Honorową Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Bene Merito. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Żonaty, ojciec.

Zobacz też: TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKICH KANDYDUJĄCYCH W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH

ZOBACZ, JAK GŁOSOWAĆ!

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.