Bydgoska Osowa Góra przecięta koleją na pół - interweniują drogowcy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
WM

Bydgoska Osowa Góra przecięta koleją na pół - interweniują drogowcy

WM

Skrzyżowania na przebudowywanej ulicy Grunwaldzkiej mogą prowadzić do... zamkniętych i zlikwidowanych na amen przejazdów przez linię kolejową m.in. do Piły.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę infrastruktury kolejowej na osiedlach Flisy i Osowej Górze. Skutkiem tej przebudowy będzie - uwaga - likwidacja przejazdów kolejowych na naszym osiedlu - grzmi na Facebooku rada Osiedla Osowa Góra. - Zlikwidowane mają być przejazdy kolejowe przy ulicach Przejście, Skośnej i Czaplej. I to nie jest żart!!!!. My, jako Rada Osiedla Osowa Góra, jesteśmy przeciwni pomysłom PKP w sprawie likwidacji przejść i kategorycznie nie zgadzamy się z tymi pomysłami!!!

Modernizacja linii kolejowej ma podnieść prędkość maksymalną pociągów po niej się poruszających, a jadących w stronę Piły, Krzyża, Gorzowa Wlkp i Kostrzyna do 160 km/h, a docelowo do 200 km/h.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę infrastruktury kolejowej na osiedlach Flisy i Osowej Górze. Skutkiem tej przebudowy będzie likwidacja przejazdów na ulicach Przejście, Skośnej i Czaplej.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.