Jacek Wierciński

Były dyrektor Sądu Okręgowego skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu, grzywnę i zakaz sprawowania stanowisk

Centrum Sprawiedliwości wyposażono w specjalistyczne meble niezbędne dla funkcjonowania sądu, „pod potrzeby” którego zaplanowano także rozkład pomieszczeń Fot. Przemysław Świderski Centrum Sprawiedliwości wyposażono w specjalistyczne meble niezbędne dla funkcjonowania sądu, „pod potrzeby” którego zaplanowano także rozkład pomieszczeń i korytarzy w budynku
Jacek Wierciński

2 lata więzienia w zawieszeniu, grzywna i zakaz sprawowania stanowisk - taki prawomocny wyrok usłyszał były dyrektor Sądu Okręgowego w Gdańsku. To finał głośnej afery sprzed lat. Jan B. obiecał gdańskiemu deweloperowi, że bez przetargu sąd wprowadzi się do jego gmachu w ścisłym centrum miasta, a później resort sprawiedliwości wykupił budynek za astronomiczne 157 mln zł.

- Przestępstwo dotyczyło przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Opis zarzucanego czynu jest dość skomplikowany, jednak należy podkreślić, że zarzuty w żadnym wypadku nie mają wymiaru korupcyjnego, a oskarżony nie przyjął nawet złotówki w związku z podjętymi działaniami - relacjonuje sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, który utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji z Sądu Rejonowego w Koszalinie.

W materiale:

 • czego dotyczyło przestępstwo?
 • kim był Jan B.?
 • kto zeznawał w procesie?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Wierciński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.