Carina zaczęła wprowadzać zmiany

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Jaworski
Łukasz Koleśnik

Carina zaczęła wprowadzać zmiany

Łukasz Koleśnik

Na początku roku sponsor postawił ultimatum - muszą być zmiany w klubie, inaczej on odchodzi. Maszyna ruszyła, doszło do roszad w zarządzie.

Carina Gubin każdego roku ma za cel awansowanie do czwartej ligi, jednak wciąż nie może jej się to udać. Trudno było znaleźć przyczynę, tym bardziej że jak przyznaje największy sponsor Andrzej Iwanicki, starał się dać dla klubu jak najwięcej. Nic jednak się nie zmieniało, więc postawił ultimatum.

Niektórzy piłkarze również nie byli zadowoleni z prowadzenia drużyny. Mówił o tym między innymi kapitan Cariny Przemysław Fiedorowicz. - Konieczny jest wstrząs, żeby coś się ruszyło do przodu. Powinniśmy brać przykład z Krosna Odrzańskiego. Tam kilka lat temu postawiono na wychowanków, którzy dobrze sobie radzą w czwartej lidze. Grałem z wieloma chłopakami z tej ekipy i sami przyznają, że wyszło im to na dobre - przyznaje Fiedorowicz.

Pierwszym krokiem miała być jednak zmiana zarządu. Pod koniec lutego doszło do zebrania walnego, na którym wybrano nowego prezesa. Został nim Roman Fiedorowicz. W zarządzie zasiadł również sam sponsor, Andrzej Iwanicki. Co dalej?
- Chcemy przeorganizować klub, postawić na własnych wychowanków. Mamy nadzieję, że przyniesie to korzystne wyniki i wyczekiwaną promocję do czwartej ligi - mówi Fiedorowicz.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.