KSK Noteć Inowrocław z ogromnym trudem pokonała katowicki AZS AWF Mickiewicz Romus. Wciąż liczy się w walce o czołową ósemkę 1. ligi.

KSK NOTEĆ - AZS AWF 76:72

Kwarty: 26:24, 11:11, 16:21, 23:16
KSK NOTEĆ: Ratajczak 14 i 10 zb., Wierzbicki 14 (2) i 6 zb., A. Filipiak 11 (1), 9 as., 4 zb., S. Sroczyński 11 i 4 zb., Adamczewski 5 (1) oraz Michałek 18 i 14 zb., Dusiło 2, Kozłowski 1, Maciejewski 0.
AZS AWF: Nowak 19 (2) i 7 zb., Szczypka 12 (4), Piotrkowski 10 i 4 zb., Grzegorzewski 9 (1), Gospodarek 4 i 6 as. oraz Wieczorek 13 (3) i 4 as., Leszczyński 3 (1), Migała 2 i 7 zb., Kurdubski 0, Kujon 0.

Kujawianie zdawali sobie sprawę ze stawki spotkania. Aby myśleć o awansie do fazy play off (dla drużyn z lokat 1-8) lub marzyć o utrzymaniu się w rozgrywkach (zespoły z miejsc 1-10), musieli pokonać niżej notowanych Ślązaków.

Rozpoczęli mecz niemrawo. Trzy razy rzutami z dystansu zaskoczył ich Łukasz Szczypka.

Przegrywali już 5:11, ale szybko złapali właściwy rytm. Pierwszą kwartę wygrali 26:24. Głównie dzięki skutecznej grze Huberta Wierzbickiego (10 punktów w tym okresie) i Seweryna Sroczyńskiego (8).

Pierwsze 5 minut drugiej kwarty nie wyszło zawodnikom obydwu ekip. Wynik 3:2 sam mówi o braku skuteczności koszykarzy z Inowrocławia i Katowic w tej części potyczki.

Po pierwszej połowie gracze Noteci prowadzili 37:35. Po przerwie wyszli na parkiet mało skoncentrowani. Przegrali początkowy fragment aż 0:12.

Byli zmuszeni do żmudnego odrabiania strat (37:47). Trener Łukasz Żytko posłał na parkiet dwóch wysokich graczy.

Ten pomysł wypalił. Łukasz Ratajczak i Karol Michałek świetnie ze sobą współpracowali. Zdominowali walkę w strefie podkoszowej (zebrali w sumie aż 24 piłki).

Właśnie Michałek doprowadził do wyrównania w 35. minucie (65:65). Po jego kolejnym rzucie gospodarze prowadzili 69:67, ale z dystansu trafił Patryk Wieczorek (69:70).

Końcowe 120 sekund to popis w wykonaniu koszykarzy Noteci. Po wadzie Michałka było 71:70. W odpowiedzi Wieczorek dwa razy spudłował, a po kontrataku ważne punkty (73:70) zdobył słabo dysponowany Dawid Adamczewski (2/7 z gry). Rzutami wolnymi zwycięstwo przypieczętował Aleksander Filipiak (3/8 z gry).

Kluczowa okazała się tym razem postawa środkowych - Ratajczaka (4/6 za 1, 5/10 za 2) i Michałka (6/10 za 1, 6/10 za 2).

W sobotę o godz. 19 Noteć zagra z Tychach z GKS-em.