Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marta Gawina

Centrum przesiadkowe powstanie, ale bez tunelu dla autobusów. Trwa korekta projektu

Centrum przesiadkowe powstanie, ale bez tunelu dla autobusów. Trwa korekta projektu
Marta Gawina

Dokumentacja ma być gotowa do marca. W przyszłym roku powinna też ruszyć budowa centrum przesiadkowego wraz z przebudową kilkunastu ulic i skrzyżowań. Zabrakło tylko pieniędzy na tunel.

Pierwszy etap prac będzie polegał na budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Kopernika oraz ul. Młynowej do Wyszyńskiego. Oprócz nowej nawierzchni i chodników powstanie tam nowe uzbrojenie, infrastruktura techniczna, a także dwa zbiorniki retencyjne - informuje Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

Dodaje, że ten etap umożliwi przełożenie ruchu na nowo wybudowane odcinki i kontynuowanie prac przy budowie węzła intermodalnego.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Gawina

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Nie chciałbym być znów czarnowidzem i znów mówić "A nie mówiłem", ale od razu wiedziałem, byłem pewien, że do budowy tego tunelu ostatecznie nie dojdzie. Głównie z powodu coraz wyższych cen usług budowlanych, ale także według mnie z powodu sensowności takiej inwestycji w ogóle. Nie wiem czemu miałaby ona służyć i co miałaby poprawić. Przecież piesi mają kładkę nad torami, więc nie widzę problemu; autobusy także kursują chyba bez większych utrudnień, więc co miałoby to ułatwić, przyśpieszyć. Na dodatek to co najgorsze - nie mogłyby z tego tunelu korzystać samochody, czyli nie byłoby dodatkowej przeprawy przez tory, które są u nas największą bolączką szczególnie w godzinach porannych i wieczornych szczytów komunikacyjnych.

Ja rozumiem, że miasto od kilku lat twardo stawia na rozwój i priorytet komunikacji miejskiej, ale z drugiej strony nie można z samochodami usilnie i twardo walczyć utrudniając im poruszanie się po mieście ustanawiając kolejne buspasy, które przez przeważającą część czasu są po prostu i tak puste oraz poszerzając strefę płatnego parkowania, która tak na prawdę służy tylko i wyłącznie większym wpływom do miejskiej kasy. Czy zauważył ktoś, że od czasu wprowadzenia strefy PP sytuacja parkingowa przez to się poprawiła, przybyło miejsc lub częściej są wolne ? Chyba nie, ponieważ jeżeli ktoś musi zaparkować, to i tak zaparkuje bez względu na koszt - przecież bardzo często nie robi tego tylko i wyłącznie dla przyjemności na zasadzie, że zaparkuję i posiedzę sobie w samochodzie lub na ławeczce przy kamiennej pustyni (place przy Ratuszu), tylko przyjeżdża w celu załatwienia konkretnej sprawy i po jej załatwieniu odjeżdża.

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.