Agata Sawczenko

Cerber Motorsport z Politechniki Białostockiej na zawodach Formula SAE Michigan

Po zawodach w Stanach Zjednoczonych białostoccy konstruktorzy bolida szykują się już na wyjazdy do Włoch, Węgier i Czech Fot. Politechnika Białostocka Po zawodach w Stanach Zjednoczonych białostoccy konstruktorzy bolida szykują się już na wyjazdy do Włoch, Węgier i Czech
Agata Sawczenko

35. miejsce w kwalifikacji generalnej na ponad 100 zespołów z całego świata - z takim wynikiem skończył zawody Formula SAE Michigan zespół Cerber Motorsport z Politechniki Białostockiej.

To już czwarty bolid, jaki został skonstruowany na Politechnice Białostockiej. Studenci tej uczelni ścigali się już na torach w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Czechach i na Węgrzech. Tym razem wzięli udział w zawodach Formula SAE w Stanach Zjednoczonych. Zespół Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego wyjechał z bolidem CMS-04, który przeszedł szereg modyfikacji konstrukcyjno-inżynieryjnych oraz testów.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.