Agata Sawczenko

Chcą lepszego finansowania. Inaczej grozi im likwidacja

Chcą lepszego finansowania. Inaczej grozi im likwidacja
Agata Sawczenko

Jeśli rząd nie podniesie nam finansowania, zwiększone koszty funkcjonowania szpitali będą musiały ponieść powiaty. Mogą to zrobić albo po prostu po kolei nas likwidować. Obawiam się, że właśnie do tego to wszystko zmierza - mówi Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor szpitala w Mońkach.

Małe szpitale umierają powoli - m.in. właśnie takie hasła mieli protestujący kilka dni temu przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie dyrektorzy i pracownicy szpitali powiatowych. Protestowali, bo chcą pieniędzy: i na poprawę sytuacji finansowej szpitali powiatowych, i na podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia, których nie objęły wcześniejsze porozumienia. Konkretnie chodzi o wzrost kwoty ryczałtu o 15 proc., wypłacenie rekompensaty za wzrost kosztów świadczeń medycznych spowodowanych decyzjami płacowymi ministra zdrowia czy pełne finansowanie świadczeń ratujących życie.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.