Marta Gawina

Chcemy regionalnego lotniska w województwie podlaskim czy nie? 15 stycznia idziemy do urn

Chcemy regionalnego lotniska w województwie podlaskim czy nie? 15 stycznia idziemy do urn Fot. pixabay.com Chcemy regionalnego lotniska w województwie podlaskim czy nie? 15 stycznia idziemy do urn
Marta Gawina

Na odwołanie referendum nie ma szans. Koszt jego organizacji to ponad 4 mln zł

Już dziś ma być znany szczegółowy kalendarz wyborczy. Na razie pewna jest tylko jedna data - 15 stycznia. To wtedy w województwie podlaskim odbędzie się referendum w sprawie lotniska. Tak zdecydował NSA.

Mieszkańcy uprawnieni do głosowania odpowiedzą na pytanie, czy chcą budowy regionalnego portu. Koszty organizacji referendum poniesie samorząd województwa. Jeszcze w tym tygodniu ma się w tej sprawie zebrać sejmik.

- Szacujemy, że wyniosą powyżej 4 mln zł. To duża kwota, którą można było przeznaczyć na inne cele - uważa marszałek województwa Jerzy Leszczyński. Jeszcze w ubiegłym tygodniu niektórzy mieli nadzieję, że referendum można odwołać, jeśli na to zgodzą się jego inicjatorzy. Jednak okazało się to prawnie niemożliwe.

Żeby referendum było ważne do urn musi pójść co najmniej 30 proc. wyborców. Wynik głosowania nie będzie równoznaczny z budową lotniska.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.