Ewa Gorczyca

Chciał sprawdzić, ile "wyciśnie" z auta. Tragiczne skutki brawury młodego kierowcy

Samochód, którym jechało trzech młodych mężczyzn w wieku 19-21 lat, po gwałtownym hamowaniu zjechał z drogi, uderzył w betonowy mostek i kilkakrotnie Fot. KMP Krosno Samochód, którym jechało trzech młodych mężczyzn w wieku 19-21 lat, po gwałtownym hamowaniu zjechał z drogi, uderzył w betonowy mostek i kilkakrotnie dachował
Ewa Gorczyca

Trzej młodzi ludzie wsiedli do samochodu jednego z nich. Pędzili z prędkością 150 km na godzinę. Auto wpadło w poślizg. 19-letni pasażer zginął, drugi został ciężko ranny.

Dziś sąd zdecyduje o tym, czy przedłużyć areszt tymczasowy dla 21-letniego Filipa Z. Młodemu mężczyźnie prokuratura postawiła zarzut umyślnego naruszenia zasad w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, którego skutkiem była śmierć jednej osoby i ciężkie obrażenia drugiej.

- Kierując samochodem audi A4, nie zachował należytej ostrożności - opisuje Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie. - Poruszał się z prędkością nieadekwatną do warunków drogowych i znacznie przekraczającą dopuszczalną na tym odcinku drogi, czyli 50 kilometrów na godzinę.

Trzej młodzi ludzie, którzy feralnego dnia wsiedli do samochodu, byli kolegami i sąsiadami z Iwonicza. Spotkali się, a potem postanowili wybrać się na przejażdżkę. Nie mieli specjalnego celu. Po prostu jeździli po okolicy. Filip Z. niedawno kupił audi A4. Chciał pokazać kolegom, ile uda mu się „wycisnąć” z auta.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • co wydarzyło się na drodze nocą 18 października
 • jak zdarzenie opisuje naoczny świadek
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.