Ewa Bochenko

Chciał zabić kolegę. Poszło o dziewczynę

Chciał zabić kolegę. Poszło o dziewczynę
Ewa Bochenko

Piotr S., 24-letni sokółczanin oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa swego kolegi Arkadiusza N. oraz o to, że straszył go śmiercią. Młodzi mężczyźni nieraz kłócili się o dziewczynę, ale tylko tym razem doszło do ostrych rękoczynów.

Nie chcę patrzeć na kogoś, kto chciał mnie zabić - wnioskował Arkadiusz N. prosząc o wyprowadzenie z sali oskarżonego na czas składania jego zeznań.

Wnioskował też o wyłączenie jawności w sprawie, argumentując to strachem przed zemstą kolegów oskarżonego. Sprzeciwiła się temu zarówno prokurator, jak i obrona oskarżonego.

Arkadiusz w lipcu omal nie zginął z rąk Piotra S., swojego kolegi z podstawówki. 29 listopada przed białostockim Sądem Okręgowym zaczął się proces 24-latka z Sokółki, który odpowiada za to, że działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Arkadiusza N., zadał mu co najmniej jedno uderzenie pięścią, a następnie co najmniej jeden cios ostrym narzędziem w klatkę piersiową, usiłując w ten sposób dokonać zabójstwa pokrzywdzonego, powodując ciężkie obrażenia ciała - chorobę realnie zagrażającą życiu i działając w warunkach recydywy zwyczajnej oraz o karalne groźby wobec innego pokrzywdzonego.

W dalszej części artykułu:

 • Dowiesz się o kulisach zbrodni
 • Poznasz historię miłosnego trójkąta
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Bochenko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.