Chłopak spod Wizny zgarnął w Gdyni wszystko

Czytaj dalej
Izabela Krzewska

Chłopak spod Wizny zgarnął w Gdyni wszystko

Izabela Krzewska

„Cicha noc” Piotra Domalewskiego zdobyła Złotego Lwa za najlepszy film na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017. Pochodzący z okolic Łomży reżyser opowiada nam o rozmowach emigrantów, podsłuchanych w autobusie jadącym z Białegostoku na warszawskie lotnisko oraz o życzliwej surowości Podlasian.

- To pana pełnometrażowy debiut reżyserski i od razu wielki sukces. Jest pan też autorem scenariusza. O czym chciał pan opowiedzieć w filmie „Cicha noc”?

- To nie był film z tezą, by potem dorobić do tej tezy fabułę. Czasem trzeba coś z siebie wyrzucić, a potem dopiero człowiek się zastanawia, dlaczego coś takiego napisał.

W artykule przeczytasz m.i.:

 • Jak wiele jest z naszego Podlasia w filmie „Cicha noc”?
 • Bohaterowie filmu „Cicha noc” to kompilacja osobowości różnych osób, które spotkał Piotr Domalewski na swojej drodze i historii, które usłyszał?
Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.