Chociaż poprzedni dom się spalił, najwyższa bonifikata na mieszkanie komunalne się nie należy. Mogą to zmienić tylko radni

Czytaj dalej
Fot. mat. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku
Tomasz Mikulicz

Chociaż poprzedni dom się spalił, najwyższa bonifikata na mieszkanie komunalne się nie należy. Mogą to zmienić tylko radni

Tomasz Mikulicz

Chociaż rodzina od 1945 roku mieszka w mieszkaniu komunalnym, nie uzyska 90-procentowej bonifikaty przy kupnie lokalu. Wszystko przez to, że w 2001 roku musiała zmienić mieszkanie, bo poprzednie się spaliło. Sprawą zainteresowali się radni KO, którzy zastanowią się nad zmianą uchwały.

Mieliśmy nadzieję, że urzędnicy zrozumieją jednak, że doszło do zdarzenia losowego i nam pomogą. Okazuje się jednak, że nic z tego. Nie wiemy już co robić - mówi nasza Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji).

W październiku pisaliśmy, że jej rodzina od 1945 roku mieszka w mieniu komunalnym. Na początku mieszkaliśmy w drewnianym domu przy ul. Zamenhofa 20. W 2001 roku wybuchł tam jednak pożar (dziś jest tam parking Hotelu Branickiego). Przyczyn nie ustalono. Miasto zaproponowało lokal zastępczy w jednym z bloków przy al. Piłsudskiego, gdzie rodzina mieszka do dziś. A teraz chce wykupić mieszkanie na własność. Magistrat co prawda chce sprzedać lokal, ale nie zgadza się na 90-procentową bonifikatę przysługującą najemcom, którzy legitymują się minimum 40-letnim okresem najmu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.