Chorzy cierpią, a leków wciąż brak. Tych leków brakuje w naszych aptekach

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Chorzy cierpią, a leków wciąż brak. Tych leków brakuje w naszych aptekach

Izabela Krzewska

Ministerstwo ostrzega obywateli, ale nie kontroluje obrotu medykamentami. Te zaś są wywożone z kraju i sprzedawane z zyskiem w UE.

Leki przeciwzakrzepowe, tj. Clexane, Xarelto. Preparat do inhalacji rozszerzający oskrzela Berodual. Insulina glulizynowa Apidra SoloStar. Madopar dla chorych z Parkinsonem. Leki przeciwnowotworowe np. Arlekan. Szczepionki skojarzone Infranix. Tych leków brakuje w naszych aptekach. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszą listę medykamentów, których nie ma w hurtowniach i aptekach lub są limitowane. W wykazie jest ponad 180 pozycji.

W dalszej cześci artykułu przeczytasz m.in.

  • Chorzy czekają na zamówienie, ratują się zastępnikami lub szukają leku w różnych aptekach - nawet innych miastach.
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.