Ciężki żywot kierowców elektrycznych pojazdów w Białymstoku

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Ciężki żywot kierowców elektrycznych pojazdów w Białymstoku

Tomasz Mikulicz

Najbliższa szybka stacja ładowania jest w Łomży czy Grajewie. Nowoczesne auto na prąd trzeba więc ładować... ze zwykłego gniazdka. Trwa to jednak bardzo długo.

W Białymstoku bardzo ciężko być użytkownikiem auta na prąd. Jesteśmy skazani na ładowanie naszych pojazdów w garażach. W mieście nie ma ani jednej publicznej szybkiej ładowarki! - rozkłada ręce Bartłomiej Michalski.

Jeździ samochodem amerykańskiej marki Tesla model X.

- W Białymstoku widziałem jeszcze dwa takie auta. Jeżdżą też Nissany Nilesy, Ople Ampery i BMW i3. Te ostatnie są półelektryczne, bo oprócz silników elektrycznych mają też silniki spalinowe - wyjaśnia nasz rozmówca.

Dodaje, że w mieście jest tylko jedna szybka ładowarka. - Jest jednak prywatna. Znajdująca się za ogrodzeniem i zamkniętą bramą jednej z firm. Dostępna jest tylko dla właścicieli czy pracowników tej firmy. Osoby spoza oczywiście nie mogą tam ładować - mówi Michalski.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.