Co dalej z „garażowym miasteczkiem” na Winiarach?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Agnieszka Mozolewska

Co dalej z „garażowym miasteczkiem” na Winiarach?

Agnieszka Mozolewska

Kilkaset blaszanych garaży straszy na poznańskich Winiarach. Większość z nich zostało wybudowanych nielegalnie, część obecnie stoi nieużytkowana, a pomiędzy nimi ktoś postanowił wybudować mur. Zdaniem radnego PiS panujący w „garażowym miasteczku” chaos budowlany i nieporządek sprawiły, że stało się ono niechlubną wizytówką miasta.

Miasteczko blaszanych garaży znajduje się w Poznaniu pomiędzy Boninem a Winiarami, w rejonie ulic Turkusowej, Kowalskiej i Winiarskiej. Jest to spory obszar, którego wygląd nie dodaje uroku jednemu z centralnych osiedli Poznania.

Właścicielem terenu, na którym obecnie znajduje się ponad 200 garaży, jest Urząd Miasta. Zdaniem zastępcy prezydenta miasta Bartosza Gussa część murowanych garaży stoi tam legalnie, pozostałe w dużej mierze stanowią samowolę budowlaną.

W “garażowym miasteczku” panuje obecnie bałagan i chaos budowlany. Na środku drogi pomiędzy garażami ktoś postanowił postawić mur i wysypał stertę kamieni. Spora część budynków stoi najprawdopodobniej nieużywana od lat, na co może wskazywać zaniedbany teren wokół garażu.

Czytaj też: Poznań: Przy szkole podstawowej na Winiarach powstanie bieżnia lekkoatletyczna

Ze względu na prośby mieszkańców sprawą postanowił zająć się radny PiS Mateusz Rozmiarek. Wcześniej problem zgłaszała też radna Halina Owsianna.

- Nie możemy doprowadzać do sytuacji, w której nieużytkowane garaże o niezidentyfikowanym najemcy stoją kolejne miesiące, czy lata i w ich zakresie nie podejmuje się żadnych działań

- mówi radny Mateusz Rozmiarek.

Radny zarzuca miastu zaniedbywanie tego terenu i podejmowanie złych decyzji. Zdaniem Mateusza Rozmiarka miasto w sposób absurdalny umożliwiło dwóm najemcom postawienie garaży blaszanych równolegle do drogi, przez co w miejscu, gdzie można ulokować co najmniej kilka takich garaży, powstały zaledwie dwa, na dodatek dysponujące znacznie bardziej komfortowym usytuowaniem niż pozostałe.

Co w sprawie garaży zamierzają zrobić władze Poznania? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Mozolewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.