Co robić gdy wpadniemy w pętlę długu? Jak z niej wyjść?

Co robić gdy wpadniemy w pętlę długu? Jak z niej wyjść?

Przejściowe problemy mogą utrudnić regularną spłatę kredytu hipotecznego. Prawdziwe kłopoty pojawiają się jednak wtedy, gdy taka sytuacja utrzymuje się przez kolejne miesiące. Co wtedy robić?

Najważniejsza zasada brzmi: nie chowajmy głowy w piasek. Nie podejmujmy też pochopnych decyzji i nie zaciągajmy kolejnych pożyczek na spłatę pierwotnego długu. Owszem, załatają dziurę w domowym budżecie, ale tylko na chwilę o mogą być pierwszym krokiem do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Trzeba zadziałać inaczej. Jak? Przeczytaj porady ekspertów Związku Firm Pośrednictwa Finansowego. Radzą, co robić, gdy zalegamy z kilkoma ratami lub lada moment będziemy mieć problem ze spłatą kredytu mieszkaniowego.

Jeśli mamy przejściowe kłopoty i wiemy, że nasza sytuacja finansowa za chwilę wróci do normy, zawczasu zacznijmy ograniczać zbędne wydatki w danym okresie. Tak zarządzajmy domowym budżetem, by opłacać główne zobowiązania, jak na przykład czynsz, rachunki, zakupy jedzeniowe i raty kredytowe - czytaj więcej

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.