(acha), (md)

Co słychać w powiecie zielonogórskim

(acha), (md)

Krótkie informacje z Nowego Kramska, Babimostu, Czerwieńska, Nowogrodu Bobrzańskiego, Zielonej Góry Drzonkowa i Siedlca.

Nowogród Bobrzański - Wyskocz na jeden dzień do Karpacza
Miejsko-gminny ośrodek kultury sportu i rekreacji organizuje jednodniową wycieczkę do Karpacza. Wyjazd będzie w sobotę, 6 lutego, o godzinie 6.30 sprzed budynku domu kultury (ul. Pocztowa 7). Wyjazd z Karpacza około godziny 17.00. Koszt to 50 zł. Zapisywać się można w domu kultury i pod nr tel.: 68 327 65 57.

Czerwieńsk - Burmistrz z nagrodą srebrnego krzyża
Na noworocznym spotkaniu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie wojewoda Władysław Dajczak nagrodził lubuskich samorządowców. Burmistrz Piotr Iwanus został odznaczony srebrnym krzyżem zasługi. (MD)

Babimost - Biegacze zapraszają na spotkanie
28 stycznia członkowie Babi¬mojskiego Klubu Biegowego Bakcyl zapraszają na zebranie w sprawie organizacji II Integracyjnego Biegu Regionu Kozła. Zaproszeni są i klubowicze, i wszyscy, którzy będą mieli ochotę pomóc w organizacji biegu. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji Olimpia o godzinie 16.00.

Zielona Góra Drzonków
Na ferie sala jest czynna w czwartki. Dla sąsiadów z Zatonia, Mierzęcina i Barcikowic hala przy gimnazjum czynna w godz. 17.00-18.30.

Nowe Kramsko/Babimost - Kto w tym roku wygra Złotą Kwyrlę?
Kwyrla to w gwarze nowokramskiej nazwa drewnianego narzędzia kuchennego, które służy do mieszania, m.in. sosów. Jest również symboliczną nazwą konkursu poetyckiego, który odbywa się w Regionie Kozła już po raz dziewiąty. Do udziału w konkursie mogą się zgłosić dzieci z klas IV-VI ze szkół z całego Regionu Kozła. - Naszym celem jest rozbudzenie wrażliwości poetyckiej wśród młodzieży, zachęcenie do wyrażania uczuć i przeżyć przez słowo pisane, dbałość o wartości kulturowe, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji własnej twórczości. Zachęcamy więc do podzielenia się pomysłami na wiersz o dowolnej tematyce - mówi Wioletta Malino¬wska, jedna z organizatorek konkursu. Wiersze można zgłaszać do 31 marca, wysyłając je na adres: Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku, ul. Szkolna 15, 66-111 Nowe Kramsko z dopiskiem „Złota Kwyrla” lub drogą mailową: [email protected]. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XVI Festiwalu Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2016.

Siedlec - Na ferie dzieci ruszyły... w kosmos
W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu mali uczestnicy zajęć „Planetarny kosmos” mieli okazję tworzyć swoje własne wyobrażenia kosmosu. Efekty ich pracy można oglądać do końca ferii w holu Ośrodka Kultury. Jesteście ciekawi, jaki jest kosmos widziany oczami dziecka?

(acha), (md)

(acha), (md)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.