Co słychać w Winnym Grodzie?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Leszek Kalinowski

Co słychać w Winnym Grodzie?

Leszek Kalinowski

W tym materiale znajdziecie wiadomości z Zielonej Góry.

Mieszkańcy płacić już nie będą
Jeśli jeden z rodziców chce przebywać w szpitalu ze swoim dzieckiem, musi dziś płacić 30 zł za dobę. Prezydent i radni chcą to zmienić i w przyszłym roku koszty te - w przypadku mieszkańców Winnego Grodu - pokryć z budżetu. Jak obliczono, będzie to wydatek ok. 20-30 tys. zł.

Podziel się na święta przeczytaną książką
Mediateka Szklana Pułapka zaprasza do udziału w bookcrossingowej akcji „Podziel się książką na święta”. Przy okazji porządków w ręce wpadną nam dawno przeczytane książki. Warto przynieść je do mediateki lub zostawić w specjalnej szafie na deptaku. Akcja potrwa do 24 bm.

Nauka i biznes, czyli gwarantowana praca
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej przygotowuje Białą Księgę Szkolnictwa Zawodowego. To owoc forum gospodarczego, na którym dyskutowano, jak zmienić nasze szkoły, by absolwenci szybko znajdowali zatrudnienie, a pracodawcy nie narzekali na brak rąk do pracy.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.