Co słychać w Zielonej Górze?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Co słychać w Zielonej Górze?

Leszek Kalinowski

Gdzie postawić tężnie? Kiedy spotkamy Andrzeja Bobera oraz gdzie nauczą się mówić po angielsku.

Jeszcze do czwartku czekamy na głosy Czytelników w sprawie lokalizacji przyszłej tężni. Propozycje przekażemy prezydentowi miasta
Budowa tężni znalazła się w budżecie obywatelskim 2016, ale też prezydent uważa, że taki obiekt w mieście powinien powstać. Ma tylko problem, gdzie, dlatego za pośrednictwem mediów pyta mieszkańców... Przedwczoraj w tej sprawie odebraliśmy 28 telefonów, wczoraj 17. Czekamy jeszcze dziś i w czwartek. Wszystkie propozycje umieścimy na jednej liście i poprosimy o głosowanie. Mamy nadzieję, że weźmie w nim udział duża liczba mieszkańców miasta i w ten sposób powstanie ranking miejsc dla przyszłej tężni. A jak mówią nasi Czytelnicy, inwestycja jest wszystkim bardzo potrzebna. Bo o zdrowie dbać powinien każdy. Nie każdego stać, by pojechać do Ciechocinka, do sanatorium, więc zróbmy sobie namiastkę uzdrowiska u siebie. Tężnie pomagają nie tylko na choroby górnych dróg oddechowych. Przydadzą się nie tylko palaczom. One dodają sił i energii wszystkim, którzy spacerują, siedzą lub leżą w okolicy tężni.

Andrzej Bober i jego „Zawodowiec”
Wojewódzka biblioteka zaprasza w czwartek o godz. 18.00 do sali dębowej na promocję książki „Zawodowiec” Andrzeja Bobera, dziennikarza, publicystę. Niezwykłą popularność przyniosło mu prowadzenie programu w TVP „Listy o gospodarce”.

Otwarcie wystawy Honoraty Martin
BWA zaprasza w piątek o godzinie 19.00 na otwarcie wystawy „Bóg Małpa” Honoraty Martin, absolwentki malarstwa ASP w Gdańsku.

Język angielski podczas ferii
Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza młodzież z gimnazjum i liceum przez całe ferie (od 18. bm. do 29. bm.), od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 15.00, na bezpłatne indywidualne konsultacje i konwersacje w języku angielskim. Obowiązują wcześniejsze zapisy – tel. 68 453 26 38.

10 lat Zielonogórskich Perspektyw
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta „Zielonogórskie Perspektywy” zaprasza na spotkanie „10 lat stowarzyszenia Zielonogórskie Perspektywy” 20 bm. o 18.00 w sali nr 3 wydziału matematyki UZ.

Uwaga, premiera w teatrze! Robert Czechowski reżyseruje irlandzką gorzką komedię
Janusza Młyńskiego, Jerzego Kaczmarowskiego, Ernesta Nitę, Romanę Filipowską i innych aktorów zobaczymy w premierowym spektaklu w Lubuskim Teatrze. Sztukę „Samotny zachód” wziętego irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha reżyseruje dyrektor LT Robert Czechowski (m.in. „Stworzenia sceniczne”, „Kwartet”, „Przyjazne dusze”). Będzie to gorzka komedia, gdzie dla konfliktu dwóch braci ważny będzie odrealniony drugi plan... Premiera w sobotę o 19.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.