Co w nowym roku akademickim chcą w Szczecinie studiować młodzi ludzie

Czytaj dalej
Fot. Patryk Ciechanowski-Mirek
Bogna Skarul

Co w nowym roku akademickim chcą w Szczecinie studiować młodzi ludzie

Bogna Skarul

Najwięcej, bo 15 osób na jedno miejsce przypada na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym na wydziale lekarsko-dentystycznym. W zestawieniu wszystkich szczecińskich szkół wyższych to właśnie na PUM jest najwięcej chętnych na jedno miejsce.

Dowód? Na wydział lekarski PUM jest 13 kandydatów na jedno miejsce. Na farmację jest 8,23 osoby na miejsce, kosmetologię - 4,7 osoby na miejsce, fizjoterapia - 3,81 osoby na miejsce, dietetykę - 3,13 osoby na miejsce, analitykę medyczną - 2,95 osoby na miejsce.

Co chcą studiować młodzi ludzie

Sporo osób chce też w Szczecinie studiować filologię angielską - na jedno miejsce przypada 5 kandydatów, na studia norweskie jest także 5 kandydatów na jedno miejsce. Przy czym w tym roku nadal wśród młodych ludzi wybierających kierunek studiów dużym zainteresowaniem cieszy się psychologia, na która przypada 4 kandydatów na jedno miejsce.

Co chcą studiować absolwenci liceów na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym? Najwięcej kandydatów na jedno miejsce przypada na automatykę i robotykę - 1,6 kandydata na miejsce, informatykę - 1,4 oraz na architekturę krajobrazu, ekonomię i zarządzanie, gdzie na jedno miejsce przypada po 1,3 kandydata.

Co w nowym roku akademickim chcą w Szczecinie studiować młodzi ludzie
polskapress
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.