Co zrobić, żeby mieszkańców Gorzowa wyciągnąć z domów?

Czytaj dalej
Fot. Joanna Leśnicka
Joanna Leśnicka

Co zrobić, żeby mieszkańców Gorzowa wyciągnąć z domów?

Joanna Leśnicka

Podczas imprez masowych Gorzów staje się innym miastem. Na ulicach jest pełno ludzi. Aż chce się wyjść z domu - mówiła Agata Budna.

- Atrakcyjne są zawsze imprezy plenerowe. Dlatego, że są zazwyczaj darmowe - mówił Daniel Zieliński z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.
Już od kilku lat w Gorzowie działa Kina Po Zmroku (więcej w Strefie Imprez).
- Chcieliśmy odpowiedzieć na potrzeby widzów, bo to oni kierowali do nas pytania o seanse plenerowe. Jest to inny sposób odbierania filmów – mówiła Kierownik Działu Kultury Filmowej, Iwona Bartnicka. - Dochodzi aspekt wspólnego odbioru, innego niż w sali kinowej przeżywania filmu.

Koncerty Chopinowskie w Filharmonii Gorzowskiej to kolejna nowość.
- Filharmonia nie jest nudna i oficjalna. Podczas koncertów, które przybiorą formę pikników, można, a nawet wypada ubrać się jak na co dzień. Sukienki, szorty są mile widziane – mówiła pani Urszula Śliwińska, Rzecznik Prasowy Filharmonii.
Imprezy w Gorzowie cieszą się popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic.

- Nie jestem stąd, ale przyjeżdżam do Gorzowa na turnieje siatkówki plażowej. Spotykam tu świetnych ludzi - mówił Marcin Pitek, mieszkaniec Górzycy. – Poza tym bulwar jest piękny i podczas imprez masowych jest tłumnie odwiedzany.
- Z chęcią biorę udział w imprezach masowych w mieście. Na ulicach jest pełno ludzi, aż chce się wyjść z domu – opowiadała Agata Budna, tegoroczna maturzystka.
- Zainteresowanie widzów przed imprezą, przełożyło się później na frekwencję. Było bardzo dużo ludzi, zwłaszcza gdy seanse odbywały się w plenerze.
Organizowanie wydarzeń plenerowych wymaga dużo zaangażowania, ale….
- Organizowanie takich wydarzeń jest bardzo wdzięczną pracą. Idea wyszła od mieszkańców, więc było nam miło spełnić ich prośby. Dużą część znamy osobiście, dajemy im inny typ rozrywki, zachęcamy, by wyszli z domu. Frekwencja i reakcje (na przykład oklaski po projekcji filmu) pokazują, że w mieście jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia – mówiła pani Bartnicka.
- Gorzowianie są bardzo otwarci i chcą takich imprez. Pokazuje to powodzenie wydarzeń kulturowych w przestrzeni miejskiej. Stąd czerpiemy motywację. Chciałabym zaznaczyć, że pikniki odbędą się bez względu na pogodę. Jeśli zaskoczy nas niesprzyjająca pogoda, po prostu przeniesiemy się do środka budynku – mówiła pani Śliwińska.

[*]W sobotę na zespole boisk “KUKUŁA” odbędzie się Finał XVII Grand Prix Gorzowa w siatkówce plażowej o puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Organizator - Wojciech Łazowski zaprasza wszydtkich chętnych, do wzięcia udziały w wydarzeniu. W trakcie turnieju licytacja na ce charytatywny.
Wakacje na sportowo gwarantuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie

Joanna Leśnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.