Coraz lepszy sprzęt w szpitalu ratuje nasze zdrowie i życie

Czytaj dalej
Fot. Materiały szpitala w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

Coraz lepszy sprzęt w szpitalu ratuje nasze zdrowie i życie

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie lekarze robią cuda m.in. na kardiologii, w Zielonej Górze - przy leczeniu raka. Nowatorskie zabiegi w naszych szpitalach to już... codzienność.

- Przez aortę, pokonując zastawkę aortalną, wprowadzamy cewnik do lewej komory serca. Mechanizmem jest tu śruba Archimedesa, która kręci się z odpowiednią prędkością i zasysa krew – dr Roman Mycka, kierownik oddziału kardiologii w szpitalu w Gorzowie, pokazuje nam na ekranie komputera, jak wygląda zabieg z użyciem tzw. sztucznego serca. W tym miesiącu po raz pierwszy przeprowadzono go w gorzowskiej lecznicy. W całej Polsce było ich w tym roku 20.

 • Ile kosztuje zabieg na sztucznym sercu?
 • Gdzie mają dobry sprzęt do leczenia raka piersi?
 • Jakie nowości są w szpitalach?

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.