Sławomir Draguła

„Cyberbezpieczny uczeń”. Na Opolszczyźnie podsumowano program na temat zagrożeń w internecie

To właśnie w internecie na różnych portalach przestępcy wyszukują najczęściej swoje ofiary, bardzo aktywni są tam pedofile. Fot. Archiwum To właśnie w internecie na różnych portalach przestępcy wyszukują najczęściej swoje ofiary, bardzo aktywni są tam pedofile.
Sławomir Draguła

Ponad 20 tysięcy Opolan wzięło udział w 1. edycji programu „Cyberbezpieczny uczeń”. A zagrożeń w internecie jest bez liku. Dziś podsumowano ten program w naszym regionie.

- Mieliśmy ostatnio „na tapecie” historię nastolatki, która wysłała swoje nagie zdjęcia poznanemu w sieci mężczyźnie, a ten szantażował ją, że chce kolejne, bo jak nie dostanie, to opublikuje te, które już ma - opowiada mł. insp. Robert Krzewica, naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

25 proc. dzieci otrzymało intymne zdjęcie, a 7 proc. takie zdjęcie wysłało - wynika ze statystyk Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Funkcjonariusze ostrzegają rodziców: sprawdzajcie, gdzie logują się wasze dzieci i z kim nawiązują kontakt.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.