Cybinka: Psy biegają po wsi i straszą. W końcu kogoś pogryzą

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik
Renata Hryniewicz

Cybinka: Psy biegają po wsi i straszą. W końcu kogoś pogryzą

Renata Hryniewicz

- Boję się wejść do sklepu, bo przed nim leżą cztery psy. Czasami więcej. Skąd mogę wiedzieć, czy któryś mnie nie ugryzie? Niedawno na przystanku jedną panią złapał za nogę. Dzieci, które czekały na autobus, ze strachu zaczęły krzyczeć - mówi Józefa Walczak z Grzmiącej.

Grzmiąca to niewielka wioska koło Cybinki. Liczy około 440 mieszkańców i 98... psów.

- To nie żart. Tyle mamy psów. Co prawda nie wszystkie, ale bardzo dużo z nich, biega po wsi bez kontroli. Nie wiem już, co mam robić, jak do tych właścicieli dotrzeć, żeby byli odpowiedzialni za swoje czworonogi! - załamuje ręce sołtys Jarosław Mazurek. Problem zgłaszał i w gminie, i na policji... - I naprawdę robią, co mogą, ale to niewiele daje - mówi sołtys.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.