Czas wyremontować ostatni fragment ul. Kętrzyńskiego w Wąbrzeźnie

Czytaj dalej
Fot. Anna Borowska
Alicja Kalinowska

Czas wyremontować ostatni fragment ul. Kętrzyńskiego w Wąbrzeźnie

Alicja Kalinowska

Gruntowny remont ulicy zapowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przy jezdni powstać ma między innymi ścieżka rowerowa.

W najbliższym czasie Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na modernizację ulicy Kętrzyńskiego. Całe zadanie obejmuje 700 metrów drogi: od ronda wybudowanego w ubiegłym roku do dworca PKP.

Pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich pod koniec czerwca wystąpili o wydanie zezwolenia na budowę. A sama inwestycja powinna rozpocząć się jesienią i zakończyć jeszcze w tym roku. - To będzie gruntowny remont. Chcemy przebudować nawierzchnię, chodniki, przylegające parkingi i zjazdy na posesje. Dodatkowo zaprojektowana została ścieżka rowerowa. Przebudowany zostanie przepust. Na koniec wykonane oznakowanie poziome z tworzywa trudno ścieralnego - informuje Michał Sitarek, rzecznik prasowy zarządu dróg wojewódzkich.

Ile to będzie kosztowało? - Dokładny koszt poznamy po rozstrzygnięciu przetargu - dodaje Michał Sitarek.

Jest to już kolejna jezdnia, którą Zarząd Dróg Wojewódzkich zmodernizuje w naszym powiecie.

Największą inwestycją była modernizacja, kilka lat temu, trasy wojewódzkiej nr 534. Przebudowana została również droga nr 551 w miejscowości Węgorzyn. W ubiegłym roku natomiast wybudowano rondo na ulicy Kętrzyńskiego. Podobne skrzyżowanie powstało również w Dębowej Łące.

W tym roku na przebudowy i poprawę bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich w całym regionie wydanych zostanie około 18,5 mln zł.

Największą inwestycją, która zostanie zrealizowana w tym roku, jest budowa ronda w Kcyni. W Golubiu-Dobrzyniu gruntowną modernizację przejdzie ulica Toruńska, która zyska także kanalizację.

Pieniądze trafią również do powiatu świeckiego. Zaplanowano modernizację nawierzchni w Osiu (na drodze wojewódzkiej nr 238), wykonany zostanie także mikrodywanik na odcinku Gródek-Drzycim a przebudowana zostanie droga nr 391 Warlubie - Piła Młyn.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.