Czeka nas tydzień pełen śmiechu i historii zapierających dech w piersiach

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

Czeka nas tydzień pełen śmiechu i historii zapierających dech w piersiach

Zdzisław Haczek

W Kawonie zaatakują nas mocnym żartem w pojedynkę, a w Mediatece Szklana Pułapka dowiemy się, kogo spotka żubrzyk Pompik...

We wtorek, 26 stycznia w Piwnicy Artystycznej Kawon przy ul. Zamkowej gośćmi kolejnego wieczoru z cyklu „Stand-Up w Kawonie” będzie dwóch panów. Antoni Syrek Dąbrowski na scenie jest obecny od 2010 roku, jego oryginalne podejście do świata i ostre puenty zapewniły mu udział w programach stacji telewizyjnych HBO, Comedy Central czy „Tylko dla Dorosłych” w TVP 2. W tych samych miejscach zaistniał Cezary Jurkiewicz (na scenie stand-up od pięciu lat). Jak to w stand-upie - komicy nie będą przebierać w słowach... Początek o 20.00, bilety: 20 zł.

Paweł Kaszkowiak znany jest z Klubu Komedii i grupy Fruuu.
Zdzisław Haczek Paweł Kaszkowiak znany jest z Klubu Komedii i grupy Fruuu.

Kogo spotka żubrzyk Pompik?

Mediateka Szklana Pułapka (Palmiarnia) zaprasza w piątek dzieci z rodzicami na zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki. Pełne przygód opowieści Tomasza Samojlika przeniosą najmłodszych Czytelników w zimowy świat zwierząt. Kogo tym razem spotka sympatyczny żubrzyk Pompik? Początek o 17.00.

Młodzi Panowie rozbawiają 10 lat

Kabaret Młodych Panów świętuje dziesięć lat kariery programem „10/10, czyli urodziny!”. To jubileuszowy projekt z najlepszymi skeczami, którym artyści rozbawią widzów w niedzielę o 17.00 w auli UZ przy ul. Podgórnej. Bilety: 65 zł.

Śmiech na Sali, czyli przyjdź do Atelier i... spontanicznie zaatakuj innych dowcipem

W środę o 20.00 w Atelier Cafebar przy ul. Sobieskiego - już piąta odsłona cyklu Śmiech na Sali ... czyli Spontaniczny Wieczór Opowiadania Dowcipów. Na cenie pojawi się kilku odważnych, którzy podzielą się najlepszymi dowcipami, jakie usłyszeli, wyczytali, bądź wymyślili sami... Gospodarzem wieczoru jest Paweł Kaszko-wiak, który zachęca: - Kto zna dobre dowcipy i lubi się śmiać, niech się zjawi. Docenimy, poklaszczemy i zapewnimy światowy rozgłos. Wstęp: 5 zł.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.