Częstochowa: Pielgrzym z Kanady pobity? Straż Miejska zatrzymała 37-latka

Czytaj dalej
BR

Częstochowa: Pielgrzym z Kanady pobity? Straż Miejska zatrzymała 37-latka

BR

Podczas nocnego patrolowania Al. NMP i al. Wolności do strażników miejskich podszedł turysta z Kanady, prawdopodobnie pielgrzym i poinformował funkcjonariuszy, że chwilę wcześniej został zaatakowany i pobity przez nieznanego mężczyznę. Strażnicy miejscy szybko ujęli 37-letniego sprawcę pobicia.

Do incydentu doszło w nocy ze środy na czwartek. Około godz. 1:45 w rejonie Al. NMP i al. Wolności do patrolu Straży Miejskiej podszedł obcokrajowiec i poinformował, że chwilę wcześniej został zaatakowany i pobity przez nieznanego mężczyznę.

Poszkodowanym okazał się być 38-letni Kanadyjczyk. Na twarzy widać było ślady krwi. Poszkodowany wskazał sprawcę. Strażnicy miejscy szybko ujęli 37-letniego obwinionego. Sprawca został przewieziony przez strażników miejskich na I Komisariat Policji. Musi liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn.

Podczas Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach uruchomił specjalną infolinię dla obcokrajowców, gdzie można uzyskać przydatne informacje. Numer to 32 207 70 66. (A special helpline for pilgrims and tourists at the World Youth Days (+48) 32 207 70 66.

WSZYSTKO O WIZYCIE PAPIEŻA FRANCISZKA W POLSCE I ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W NASZYCH SERWISACH SPECJALNYCH
Papież w Częstochowie
Światowe Dni Młodzieży

BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.