Czwartek spędź z tatą [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Małgorzata Stempinska

Czwartek spędź z tatą [infografika]

Małgorzata Stempinska

To będzie dla niego najlepszy prezent z okazji Dnia Ojca. Inne pomysły na upominek? Gadżet elektroniczny, książka, krawat oraz... skarpetki.

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Ipsos na zlecenie wonga.com.

- To prawda, że tata najbardziej ucieszyłby się, gdybym w jego święto spędził z nim kilka godzin. Niestety, w tygodniu pracuję do późna, więc tylko zadzwonię z życzeniami. Natomiast w sobotę zaplanowaliśmy wspólne wieczorne wyjście do pubu na mecz. Wtedy zaczną się półfinały, więc na pewno emocji nie zabraknie. Jako drugi prezent kupiłem tacie książkę o Eugeniuszu Bodo. Mówił, że mu się podobał serial, który niedawno był w „Jedynce”. Pomyślałem, że na pewno chętnie poczyta o losach słynnego aktora i obejrzy zdjęcia z jego rodzinnych albumów - mówi pan Jacek z Bydgoszczy.

12-letni Filip Markowski z Inowrocławia rok temu w Dzień Ojca zaprosił tatę do kina. - W tym roku z kieszonkowego uzbierałem również na bilety dla nas. Chcemy iść na film „Warcraft: Początek”, bo uwielbiamy fantasy. Pieniędzy mi też wystarczy na duży zestaw coli i popcornu. Mamy nie zabieramy ze sobą. Po pierwsze to nie jej święto, a po drugie lubię nasze męskie wypady z tatą. Ostatnio byliśmy razem na kręglach i bardzo mi się podobało. Już się nie mogę doczekać, kiedy to powtórzymy - opowiada Filip.

100 zł powinno wystarczyć na prezent

Zdecydowana większość Polaków twierdzi, że Dzień Ojca to święto, które jest tak samo ważne jak Dzień Matki. Tego dnia pamiętają o tym, by tatę obdarować jakimś upominkiem. Co chcą mu podarować w tym roku?

Najwięcej osób uznało, że ich tata najbardziej ucieszy się ze wspólnie spędzonego czasu. Niemal co piąty z nas spędzi więc 23 czerwca w towarzystwie swojego ojca. To niezły wynik w czasach, gdy najcenniejszym dobrem jest właśnie... czas. Na drugim miejscu najlepszych prezentów dla taty uplasowały się elektroniczne gadżety, a na trzecim - dość niepodziewanie - skarpetki, krawat albo jakakolwiek inna część garderoby. Książkę chce podarować ojcu jedynie co dziesiąty z nas.

Czwartek spędź z tatą [infografika]

Dla porównania najpopularniejszymi prezentami na Dzień Matki były kwiaty. Na drugim miejscu uplasowała się personalizowana biżuteria, czyli bransoletka z wygrawerowanymi życzeniami albo medalik ze zdjęciem. Kolejne miejsca w rankingu zajęły: voucher do SPA, zaproszenie do restauracji i książka.

Na prezent dla taty, podobnie jak na ten dla mamy, zdecydowana większość z nas planuje w tym roku przeznaczyć nie więcej niż 100 zł. Jedna piąta ankietowanych zamierza wydać pomiędzy 100 a 300 zł, a jedynie 6 proc. myśli o kwotach powyżej 300 zł.

Ojciec to dla nas najlepszy przyjaciel

Z badania Ipsos można wyciągnąć wniosek, że tata jest prawdziwym skarbem. Tak uważa zdecydowana większość ankietowanych. Dodają, że tata jest dla nich największym autorytetem i przyjacielem. Doceniają również to, że najlepiej doradzi w potrzebie.

- Gdy mam jakiś problem, to w pierwszej kolejności biegnę do taty. On mnie na spokojnie wysłucha, a po chwili powie, co mam zrobić. Zawsze ma rację - mówi Filip Markowski.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.