Czy będą wycinać piękne morwy? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Michał Kurowicki
Michał Kurowicki

Czy będą wycinać piękne morwy? [WIDEO]

Michał Kurowicki

Czy kolejne drzewa pójdą pod topór? Zagrożona jest aleja morw przy ul. Amelii. Miasto twierdzi, że wycinać chce deweloper. Ten odpowiada, że ciąć chce miasto!

- Nie wycinajcie naszej pięknej alei drzew morwowych! - proszą zdenerwowani mieszkańcy ul. Amelii. - Te stare okazy były sadzone jeszcze przez Niemców. Przetrwały kilkadziesiąt lat. A teraz nagle, jednego dnia mają pójść pod topór?! Nie pozwolimy na to!

W środę (15 marca) rano mieszkańcy okolicznych domów zebrali się na ul. Amelii. Wspólnie zastanawiali się, co będzie dalej z aleją ich drzew. Na miejsce przyjechali też społecznicy i ekolodzy, którzy pomagają ochronić morwy przed ewentualną wycinką.

Na rosnących tu kilkudziesięciu, starych drzewach widać namalowane jasną farbą kropki. To one niepokoją mieszkańców. Boja się, że wszystkie zaznaczone w ten sposób rośliny znikną. Tuż obok, za płotem trwają prace rozbiórkowe. Deweloper przygotowuje teren pod budowę domów jednorodzinnych. Czy ma to związek z ewentualną wycinką? A może urząd miasta zamierza poszerzyć drogę i to jego ludzie usiłują pozbyć się jakoś starych drzew?

Więcej przeczytasz w czwartek (16 marca) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Michał Kurowicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.