Czy jest na strefie lekarz?

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Czy jest na strefie lekarz?

Filip Pobihuszka

Z Interioru wyprowadza się spółka Idea Pro. Jej miejsce zajmie firma Lux Med z branży medycznej, która chce skupić się głównie na obsłudze firm, narzekających na problemy z medycyną pracy

Po wczorajszej konferencji prasowej, na usta ciśnie się stwierdzenie, że Interior, podobnie jak natura, nie znosi próżni.

Po dwóch latach mury parku technologicznego opuszcza spółka Idea Pro. Firma zaczęła właśnie wyprowadzkę do wybudowanego na południowej strefie zakładu, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach „GL”. - Ta inwestycja szczególnie mnie cieszy. Po pierwsze jest powiązana z Interiorem, który powstał by inkubować takie przedsięwzięcia. Po drugie to jest firma nasza, nowosolska. To, że w dwa lata rozwinęła skrzydła, możemy stawiać za wzór – komentował prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Jednak pomieszczenia po Idei Pro nie będą długo puste. Od 1 sierpnia zacznie je wynajmować spółka Lux Med, największa w Polsce prywatna firma medyczna. - Za sprawą pani Klaudii Dolaty (z firmy Audit, która zajmuje się doradztwem personalnym i obsługuje większość firm na strefie - dop. red.) skontaktowaliśmy się z firmą Lux Med. – wyjaśniał Andrzej Matłoka, prezes Interioru. - Problemy z lekarzem medycyny pracy, to był temat od dawna anonsowany w Nowej Soli. Rok temu zaczęliśmy rozmawiać, a w tym samym czasie Idea Pro zaczęła mówić, że chce iść na swoje. – mówił.

Czym zajmuje się największa prywatna firma medyczna w kraju? Lux Med zapewnia kompleksową opiekę, posiada własne szpitale, centra rehabilitacyjne czy stomatologiczne. Współpracuje też z Narodowym Funduszem Zdrowia. Firma jest obecna na polskim rynku od 25 lat, ma 194 placówki, ponad 2,5 tys. placówek partnerskich i zatrudnia 14 tys. osób.

- Mamy kilka gałęzi działalności, a tą kluczową jest opieka nad firmami – wyjaśniał Krzysztof Borsiak, dyrektor regionalny sprzedaży usług medycznych, odpowiedzialny m.in. za lubuskie. - To, co chcemy zaoferować w Nowej Soli, to właśnie oferta dla firm, polegająca na tym, że będzie tu placówka medyczna. To co oferujemy najczęściej, to abonamenty medyczne, czyli opieka, w której łączymy medycynę pracy ze świadczeniami dodatkowymi – tłumaczył. Krótko mówiąc, pracodawcy będą mieć możliwość wykupienia pakietu, w ramach którego pracownik będzie mógł bez żadnego skierowania i wedle własnych potrzeb, skorzystać z placówki Lux Medu. Będzie też możliwość objęcia opieką medyczną jego rodziny.

Co ciekawe, Lux Med do tej pory skupiał się głownie na byłych lub obecnych miastach wojewódzkich. Nowa Sól jest więc wyjątkiem. - Swego czasu zrobiliśmy analizę Polski, regionów, miast, gdzie nie ma placówek Lux Medu, a jest potencjał. Jedną z takich białych plam była Nowa Sól. Tak się złożyło, że w momencie kiedy dokonaliśmy tej analizy, zadzwonił do nas prezes Matłoka, który zaprosił nas na spotkanie by porozmawiać o wejściu na rynek nowosolski – opowiadał Borsiak. - Kolejnym krokiem były rozmowy z firmami. Spotkałem się z dużym zainteresowaniem, usłyszałem wiele informacji o tym, że są duże problemy z medycyną pracy, z dostępem do badań kodeksowych. Ale zauważyłem też, że wśród firm jest coraz większa świadomość tego, że płace, to nie jest jedyny element wynagrodzenia pracownika. Pracownik coraz częściej oczekuje różnego rodzaju benefitów. I jednym z nich jest prywatna opieka medyczna – wyjaśniał przedstawiciel Lux Medu.

Jak działa dziś rynek pracownika doskonale zdaje sobie sprawę wspomniana Klaudia Dolata. - Zaczynamy rekrutować ludzi nie tylko z województwa, ale z całej Polski. Mamy za sobą rekrutację nawet całych rodzin ze Śląska, Małopolski, Podkarpacia. Nowa Sól staje się zagłębiem pracy i obecność firmy Lux Med oraz tego co będzie oferować, będzie działać na wielki plus po stronie pracodawców. Pan Krzysztof odbył szereg rozmów z naszymi klientami i mam takie wrażenie, że faktycznie firmy mają świadomość tego, że przy rynku pracownika dodatkowy benefit zapewni atrakcyjność miejsca pracy – mówiła.

Adaptacja pomieszczeń potrwa kilka miesięcy, świadczenia medyczne powinny ruszyć w styczniu.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.