Czy obwodnica to autostrada?

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski/archiwum Polska Press
Sławomir Sowa

Czy obwodnica to autostrada?

Sławomir Sowa

Trudno w to uwierzyć, ale łódzkim posłom PO i PiS czasem jest po drodze, a właściwie po autostradzie. Cezary Grabarczyk (PO) i Waldemar Buda (PiS) generalnie zgadzają się, że obwodnice miast, które jednocześnie są odcinkami autostrad, tak jak A1 od Tuszyna do Strykowa w przypadku Łodzi, powinny być bezpłatne dla samochodów osobowych.

Co nie znaczy, że sprawa jest już załatwiona. Na przeszkodzie stoi bowiem wyższa filozofia: czy pewne byty, na przykład obwodnice, istnieją obiektywnie, czy tylko subiektywnie. Jak mówi poseł Buda, „jeśli ministerstwo uzna, że autostrada jest obwodnicą i korzystają z niej mieszkańcy aglomeracji, to warto im ulżyć i znieść opłaty”. Czyli nie chodzi o to, że A1 faktycznie jest obwodnicą, tylko o to, czy ministerstwo tak zdecyduje.

Pozostało jeszcze 16% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.