Czy oddzielanie plastiku i papieru ma sens? Nawet władze miasta uważają, że nie za bardzo

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Czy oddzielanie plastiku i papieru ma sens? Nawet władze miasta uważają, że nie za bardzo

Tomasz Mikulicz

Przepełniony kontener na odpady zmieszane i pięć kontenerów niemal pustych. Tak często wyglądają nasze osiedla, po zmianie sposobu sortowania.

Mamy tylko jeden kontener na zmieszane odpady, a inne kosze na makulaturę i plastik są zupełnie puste. Góra śmieci leży przy koszu przez weekend, gdzie złażą się wokół nich szczury, koty, wrony i gołębie - napisał nam w mailu mieszkaniec osiedla Białostoczek.

Na Facebooku można znaleźć zdjęcie pojemnika na szkło, z którego wywalają się śmieci pakowane do worków „jak popadnie”. „No i mi się nieustannie nasuwa, po co w ogóle są te kosze? W każdym z nich jest dokładnie wszystko... - pisze Urszula. - Nie od razu Kraków zbudowano. Jeszcze 20 lat temu nie segregował nikt - dodaje Kazimierz.

- U mnie przy bloku stoją dwa duże żółte kontenery na plastik i metale i tylko jeden mały szary na zmieszane. A przecież tych ostatnich śmieci jest zdecydowanie najwięcej - mówi Wojciech Koronkiewicz, radny.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.