Czystki w Platformie: Huskowski, Kamiński i Protasiewicz poza partią [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Jakub Oworuszko

Czystki w Platformie: Huskowski, Kamiński i Protasiewicz poza partią [wideo]

Jakub Oworuszko

Decyzją władz Platformy Obywatelskiej z partii wyrzucono posłów: Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego.

Jak poinformował rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, podczas środowego zarządu krajowego partii podjęto decyzję o wykluczeniu ze struktur trzech posłów oraz radnego sejmiku lubuskiego Tomasza Możejki.

Grabiec jako powód decyzji podał „działanie na szkodę Platformy”. - Zarząd niemal jednogłośnie podjął decyzję o wykluczeniu posłów, stosunkiem głosów 20 do dwóch i 20 do trzech - relacjonował Grabiec.

- Przyszła pora na decyzje, czy pracujemy razem ciężko na rzecz tej partii, czy jesteśmy w innych projektach politycznych. Ja nikomu nie zabraniam wyboru. Musi być prosta decyzja, trzeba się opowiedzieć, czy jest się tu czy tu, ja niczego nie przesądzam - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na antenie Tok FM.


Wideo: J. Protasiewicz po wykluczeniu z PO: Pozostało mi tylko pośmiać się i pokpić z tej nerwowej, niemądrej decyzji

źródło: TVN24/x-news

Jacek Protasiewicz powiedział, że nie zna powodów wykluczenia. - Będę chciał w trybie odwoławczym przed sądem koleżeńskim, a może i powszechnym, usłyszeć, jakie są argumenty, dowody tego, co jest mi zarzucane - tłumaczył się dziennikarzom. - Ta decyzja nie jest potrzebna Platformie ani opozycji skutecznej wobec PiS - podsumował Jacek Protasie-wicz.

Posłom przysługuje odwołanie do sądu koleżeńskiego. Mają na to dwa tygodnie.

Przeciwko wykluczeniu członków głosowali była premier Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz.

Autor: Jakub Oworuszko

Jakub Oworuszko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.