Czytelniczka: Wagmostaw w Zielonej Górze zaśmiecony. Starajmy się w tych dniach także dbać o nasze otoczenie

Czytaj dalej
Fot. Czytelniczka z Zielonej Góry
kali

Czytelniczka: Wagmostaw w Zielonej Górze zaśmiecony. Starajmy się w tych dniach także dbać o nasze otoczenie

kali

Czytelniczka napisała do nas, że bardzo zaśmiecony jest Wagmostaw. Podobnych sygnałów otrzymujemy więcej. Apelujemy do służb o porządek, ale także do mieszkańców, którzy przecież powinni zostać w domu. Jeśli już musicie wyjść na krótki spacer - nie śmiećcie!

- Obecnie wszyscy zajmujemy się najważniejszym problemem, który nas otacza, ale nie zwalnia to nas z obowiązku dbania o nasze środowisko, zwłaszcza na te, na które mamy wpływ – napisała do nas zielonogórzanka. - Wagmostaw, chluba naszego miasta, a wokół niego śmieciowisko, którego nie widzą firmy, które zajmują się utrzymaniem miasta w czystości. Kaczki, które pływają pomiędzy śmieciami; na skarpie, wzdłuż potoku zwały śmieci, szkła, odpadów. Nie leżą tam od paru dni, są przykryte liśćmi, gałęziami i następnymi śmieciami.

Przykro na to patrzeć

Jak podkreśla zielonogórzanka, jej intencją jest, aby w to miejsce zostały wysłane służby, które mają za zadanie utrzymanie terenów zielonych w czystości.

Przykro patrzeć, jak ptaszki buszują, zamiast wśród roślin -w ludzkich odpadach...

Jak dowiedzieliśmy się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, pracownicy w miarę możliwości sprzątają skwery i parki. Jednak teraz – wiadomo jak wszędzie – występują różne problemy, a ZGK skupia się przede wszystkim na pracach, związanych z walką z konorawirusem. Odkaża przystanki autobusowe, kosze, poręcze itd.

Pomóżmy innym i nie śmiećmy, zostańmy w domu

Apelujemy też do mieszkańców, by szczególnie teraz dbać o otoczenie. Wszyscy mamy zostać w domu, by pomóc sobie, swoim bliskim, a także szpitalom i pracującej w nich kadrze. A jeśli już wyjedziemy na krótki spacer z psem (bo tylko takie są dozwolone), nie śmiećmy dookoła. Zadbajmy także o pracowników ZGK, którzy w tym czasie mają się zajmować przede wszystkim walką z koronawirusem. Podobnie ze śmieciami. Zgniatajmy je plastikowe butelki, kartony, starajmy aż tak dużo nie produkować odpadów, by wielkie góry nie zalegały w śmietnikach, które są opróżniane według harmonogramów.

ZOBACZ TEŻ

BACHUS ŻYJE RAZEM Z MIASTEM

POLECAMY TEZ

CO SIĘ TU ZMIENIŁO?

Zobacz też: Pierwsze mikroskopowe zdjęcia koronawirusa. Efekt pracy rosyjskich naukowców

kali

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Elzbieta J

Witam Wagmostaw pełen smieci a plac, zabaw przy Zawadzkiego oraz jego okolice to istny śmietnik.Co to będzie jak będzie można wyjść na spacer????????????????Jelińska

DarQ

Coś chyba nie tak. To nie miasto zrobiło tam "syf" tylko niektórzy jego mieszkańcy więc adres chyba nie w tym kierunku.Niech sprzątają ci którzy zostaną złapani na śmieceniu.Rzucasz peta na chodnik- to sprzątaj 300 m chodnika. Chyba sprawiedliwe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.