Roman Laudański

Daleko od szosy [rozmowa]

Dr inż. Jacek Chmielewski: - Jeżeli nie zmieni się sposób podejścia do finansowania przewozów w ramach publicznego transportu zbiorowego, zwłaszcza na Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Dr inż. Jacek Chmielewski: - Jeżeli nie zmieni się sposób podejścia do finansowania przewozów w ramach publicznego transportu zbiorowego, zwłaszcza na terenach wiejskich, to będzie coraz gorzej.
Roman Laudański

Rozmowa z dr inż. Jackiem Chmielewskim, kierownikiem Zakładu Inżynierii Drogowej i Transportu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Te szacunki pan zna: wykluczenia komunikacyjnego dotyczy 14 milionów Polaków.
Dwie trzecie Polaków mieszka w miastach, w których trudno mówić o wykluczeniu społecznym. Polska ma 38 milionów obywateli, zatem niespełna 13 mln poza miastem. Czy to oznacza, że wszyscy, którzy mieszkają poza miastami, są wykluczeni komunikacyjnie?

Te szacunki pan zna: wykluczenia komunikacyjnego dotyczy 14 milionów Polaków.
Dwie trzecie Polaków mieszka w miastach, w których trudno mówić o wykluczeniu społecznym. Polska ma 38 milionów obywateli, zatem niespełna 13 mln poza miastem. Czy to oznacza, że wszyscy, którzy mieszkają poza miastami, są wykluczeni komunikacyjnie? Jeżeli pod tym hasłem rozumiemy, że ci mieszkańcy nie są obsługiwani przez transport publiczny, to zastanówmy się, czy rzeczywiście tak jest. A jeżeli jest, to co możemy zrobić, żeby to zmienić. 

Zapraszamy do czytania pełnej wersji rozmowy z dr inż. Jackiem Chmielewskim.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Laudański

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.