Dariusz Strychalski zbiera pieniądze dla chorej Wiktorii. To będzie niezwykły, charytatywny bieg

Czytaj dalej
Fot. Fundacja Darka Strychalskiego
Julita Januszkiewicz

Dariusz Strychalski zbiera pieniądze dla chorej Wiktorii. To będzie niezwykły, charytatywny bieg

Julita Januszkiewicz

Na taki wspaniały pomysł wpadł Dariusz Strychalski z Łap. Dla chorej dziewczynki chce przebiec 421 km! Każdy z nas może się do niego przyłączyć. I pomóc!

Dariusz wyruszył w poniedziałek o godz. 6 z Białowieży. Stamtąd pobiegł 100 kilometrów do Suraża. Biegnie przez Tykocin, Goniądz, Lipsk i Wigry. Metę wyznaczył w Stańczykach. W sumie trasa ma 421 km. Dziennie Dariusz chce pokonywać od 55 do 72 km.

– Dlaczego? To dziwne pytanie. Bo chcę pomóc chorej 14- letniej Wiktorii – mówi skromnie Dariusz Strychalski.
Zaplanował, że w trakcie biegu zbierze pieniądze na leczenie Wiktorii Długołęckiej. Bo na operację serca, podróż, pobyt w Niemczech, wizyty kontrolne i pooperacyjną rehabilitację dziewczynka potrzebuje 200 tys. zł.
Dariusz chciałby przekazać 20 tys. zł. Zachęca, by każdy przyłączył się do jego akcji.

Dariusz Strychalski emanuje skromnością, optymizmem, które w połączeniu z pokorą, zadziwiają. Do tego jest zawzięty i z uporem dąży do celu. Gdy miał osiem lat, potrąciła go ciężarówka. Dziś niedowidzi na jedno oko, ma przykurcz prawej ręki i niedowład prawej nogi. I ciągle udowadnia, że niepełnosprawność można pokonać. Bieganie to całe jego życie. Od 2007 roku startuje w ultramaratonach.

Dariusz Strychalski prowadzi fundację „Zwycięzca”. W styczniu 2015 roku pokonał 500 km z Łap do Poznania. W czasie biegu uzbierał pieniądze na operację chorej Asi Serdyńskiej.

Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.